Během prvního kola slavného Major turnaje U.S. Open se nejednomu fanouškovi i hráči turnaje zatajil dech. V těsné blízkosti hřiště Erin Hills ve Wisconsinu spadla reklamní vzducholoď.  Podívejte se na video celé havárie.

Pád vzducholodě během první kola zaznamenali nejen fanoušci, ale i hráči. „Můj caddy mi říkal, že to s tou vzducholodí nevypadá dobře. Nevěděl jsem, že šlo o pád vzducholodě, všiml jsem si jen hustého černého dýmu,“ říkal Brandt Snedeker.

Vzducholoď hned po pádu vzplála a téměř celá shořela. Pilot soukromého korábu, který nepatřil do štábu televizních společností vytvářející přenos, vyskočil ještě před pádem. Život mu pravděpodobně zachránil padák, nicméně utrpěl rozsáhlé popáleny, jak uvedla agentura AP.

Nikomu jinému se nic nestalo. Nehodu vyšetřuje federální úřad pro letectví a podle předběžných zpráv za pádem lodi stojí technické problémy. „Je to smutné, věřím, že pilot bude v pořádku. Ještě že vzducholoď nepadla mezi diváky,“ komentoval pád vedoucí hráč po prvním kole Američan Fowler.